Jedno z piątkowych spotkań ćwierćfinałowych podczas turnieju w Cagliari będzie to mecz, gdzie po dwóch przeciwnych stronach siatki pojawią się Nikolaz Basilashvili i Jan – Lennard Struff. Przynajmniej dla mnie faworytem tej rywalizacji jest ten drugi zawodnik.

Skuteczne typy na dzisiaj z tenisa
Owszem różnica w rankingu ATP nie jest zbyt duża, bo wynosi zaledwie cztery pozycje. Nieznacznie wyższa pozycję zajmuje Nikolaz, który sklasyfikowany jest na trzydziestej siódmej pozycji, zaś Struff to obecnie czterdziesta pierwsza rakieta męskiego tenisa.
Jednak na pewno największym atutem Struffa jest tutaj nawierzchnia. Niemiec osiąga dużo lepsze na mączce niż na innych nawierzchnia. Zupełnie inaczej to wygląda po stronie Nikoloza, który lepiej prezentuje się na hardzie.
„Z pewnością będzie to ciekawy pojedynek, ale patrząc na możliwości obu tych zawodników to więcej atutów w tym meczu ma Struff i to on powinien cieszyć się z wygranej” – pisze typer portalu betonline.net.pl
Basilashvili można powiedzieć, że po całkiem udanym dla siebie turnieju w Doha, gdzie to wygrał imprezę później już tak dobrze sobie nie radził. Bowiem kolejno Dubaju u Miami odpadał w pierwszych rundach. Również w żadnym wypadku się nie zaprezentował poprawnie w pierwszej rundzie tego turnieju. Bowiem mierzył się z średnim zawodnikiem, jakim jest Kovalik i po zaciętym meczu wygrał ostatecznie 2-1.

Zupełnei inaczej wygląda sytuacja po stronie Struffa. Niemiec jedynie zawalił pierwszy set z Sousą. Potem grał już bardzo dorbze, gdzie wygrał tamten mecz 2-1. W drugim starciu nie dał najmniejszych szans Broadowi i ostatecznie mógł cieszyć się z tej wygranej 2-0.
Na koniec warto jest również dodać bilans spotkań bezpośrednich. Wynosi on 4-2 na korzyść Niemca. W poprzednim roku obaj zawodnicy grali ze sobą trzykrotnie i za każdym razem lepszy okazywał się Struff, które wszystkie prawie kończył w dwóch setach.
Spotkanie Basilashvili – Struff można obejrzeć za darmo i legalnie w jakości HD na stronie meczenazywo.xyz
Mecz | Typ | Kurs | Bukmacher |
Basilashvili – Struff | 2 | 1.62 | Fortuna |